Az extrém felhasználási körülmények, amelyek alkalmával a szállítandó közeg tele van folyadékrészecskékkel, vízkőképződést vagy kopást okoznak a vákuumfokozatban. Ezek jelentősen csökkentik a szivattyú teljesítményét és maradandó károsodáshoz vezetnek. Az Elmo-Rietschle folyadékgyűrűs szivattyúi azonban „állják a sarat”.
Kiváló minőségű anyagok, mint például a rozsdamentes acél és a kerámiabevonatok használata biztosítja a legnagyobb megbízhatóságot és az állandó működést az elkövetkező évekre.
Előnyök:
Folyadékgyűrűs vákuumszivattyú működési elve:
A járókerék (4) az egyetlen forgó alkatrész a vákuum fokozaton belül, ami nincs érintkezésben a vákuumkamra falával (2). A forgó folyadékgyűrű (1) tömíti a járókerék mellső oldalát, illetve elkülöníti a lapátjait egymástól. A szívónyíláson (6) keresztül gáz áramlik be a járókerék lapátjai közötti cellákba. A folyadékgyűrű stabilan tartása érdekében folyamatosan folyadékot kell juttassunk a vákuumkamrába, mely a szállított gázzal együtt kis mértékben távozik(3) majd. A járókerék a házon belül excentrikusan van elrendezve, így forgás közben változik a lapátok közötti (5) cella térfogata, aminek következtében a szállított gáz egy teljes fordulat alatt összenyomódik.
A folyadékgyűrűs vákuumszivattyúk folyamatos stabil üzemüknek köszönhetően használhatók kompresszorként is. Mivel a szállított gázzal folyadék is távozik a nyomóágon keresztül, így folyamatos vízellátásra van szükség. Ez az oka annak, hogy standard termékként megalkottuk azokat a készre szerelt, komplett rendszereket, melyek ezt a kinyomott folyadékot visszajuttatják a fokozaton belülre. Ezáltal nagyban csökkenteni tudtuk a nyílt vízkörű szivattyúk vízigényét, illetve zárt rendszereket is létre tudtunk hozni.
L-BV2 vákuumszivattyúk és kompresszorok:
L-BV5 és L-BV7 vákuumszivattyúk és kompresszorok:
L-BL2 vákuumszivattyú: